Почнемо спочатку: що таке лібідо? Лібідо — це прагнення людини до сексуальної активності. Сила лібідо закладається ще в утробі матері, тому спадковість грає в цьому важливу роль.
Чітко встановлених норм для виникнення сексуального потягу немає ➡️ якщо він виникає у вас раз на місяць і ви не відчуваєте стресу з цього приводу — ви здорові, з вами все гаразд.
Але якщо лібідо знизилося і це вас турбує, призводить до стресу та впливає на стосунки — проблему варто вирішувати. Логічно, що для вирішення проблеми спочатку потрібно з’ясувати причину. Тому у цьому пості я наведу причини зниження лібідо — від найчастіших до рідкісних ⬇️
⚠️ Найчастіша причина — ПСИХОЛОГІЧНІ проблеми. Сюди належать хронічний стрес, тривожність, проблеми з самооцінкою або у стосунках з партнером…
⚠️ ГОРМОНАЛЬНІ — зниження рівня тестостерону, який відповідає за рівень сексуального потягу.
⚠️ ПРИЙОМ ЛІКІВ, а саме — антидепресанти, ті ж КОК, бета-блокатори, антиестрогени.
⚠️ СПЕЦИФІЧНІ СТАНИ ЖІНКИ:
*️⃣ післяпологовий період — тут поєднується кілька факторів: хронічна втома, домінування пролактину, постійний недосип, болючість ПА. Найчастіше це норма і не потребує корекції, адже минає самостійно, коли організм відновлюється.
*️⃣ менопауза — це також можна віднести до гормональних причин. Пов’язане з різким зниженням вироблення естрогенів і тестостерону.
*️⃣ вагітність. Особливо у першому триместрі, коли падає рівень тестостерону та є токсикоз. У цей період сексу не хочуть 90% жінок.
⚠️ гінекологічні захворювання, що призводять до болючості під час сексу — міоми, вагініти, ендометріоз, травми після пологів…
⚠️ загальні захворювання.
Тепер, коли ви розібралися з причиною, напевно хочете дізнатися, як вирішити цю проблему. Якщо так — пишіть у коментарі ⬇️
На завершення хочу поставити вам філософське питання 😅 Чи вважаєте ви, що в шлюбі у обох партнерів має збігатися сексуальна конституція? А якщо не збігається — що робити? 🤯
Джерело